MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: blog

Vodafone Sim Kart Fiyatları 2023: Yenileme ve Bloke Kaldırma

Vodafone SIM Kart, tarifenizde yer alan tüm kullanım haklarınızdan yararlanabileceğiniz, geniş dolap alanına sahip teknolojik bir karttır. Aile bireylerinizin numaralarını hafızasında tutabilen Vodafone SIM Kart ile cep telefonu şebekelerine kolayca bağlanabilir ve tüm ses kanalları aracılığıyla konuşabilirsiniz.

Aynı zamanda kullanımı ve depolanması kolay olan Vodafone SIM Kart, 4.5G’ye benzer aşırı know-how ile kesintisiz web ve iletişimi sürdürür. Vodafone sim kart ücretleri, yedek sim kart, yenileme ve bloke kaldırma detayları;

Vodafone SIM Kart Ücretleri 2023

Vodafone SIM Kart, her faturalı ve kullandıkça öde hat müşterileri için ayrı ayrı sunulmaktadır. SIM kartı tüm Vodafone İletişim Merkezlerinden kolayca satın alabileceğiniz gibi Vodafone’un ücretsiz SIM kart pazarlama kampanyası ile de satın alabilirsiniz.

Vodafone kullandıkça öde hatlar için SIM Kart ücreti 80₺ iken, Vodafone faturalı hatlar için SIM Kart ücreti paket seçiminize bağlı olarak ücretsizdir. Vodafone faturalı veya kullandıkça öde hat müşterilerinin sim kart için ödemesi gereken farklı bedeller aşağıdaki gibidir;

Ödenecek Fiyat Türü Ödenecek Fiyat Nasıl Ödeyeceğim?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / 12 ay 5.12 Ay Boyunca Her Ay 41₺
Wi-fi Kullanım Fiyatı 27.86₺ / 12 ay 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺
Wi-fi Lisans Fiyatı 27.86₺ / 12 ay 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺

Vodafone SIM Kartını nasıl yenileyeceğinizi öğrenin?

Vodafone SIM oyun kartları, gelişen bilgi birikimine ayak uydurabilmek amacıyla belirli aralıklarla yenilenmelidir. Mevcut SIM kartınızın eski bir 3G uygun kart olması durumunda, Vodafone 4.5G web hızından yararlanmanız mümkün değildir. Bu gibi durumlar ve kırık SIM kart değişimi için Vodafone İletişim Tesisleri’ne gidebilir ve SIM kart fiyatı kadar bir ücretle Vodafone SIM kartınızı yenileyebilirsiniz.

Vodafone SIMKart Ayarları nasıl yapılır?

Yepyeni bir Vodafone SIM kart, tüm bağlantı ayarları hazırlanmış olarak gelir. Normal kullanımda, SIM kartınızı sisteminize takmanız ve SIM kartınızın verimli bir şekilde takılması için sisteminizi yeniden başlatmanız yeterlidir. Bununla birlikte, genellikle sisteminizin yapılandırma ayarları SIM kartınızın ayarları ile aynı olmayabilir.

Bu gibi durumlarda, SIM kartınızı aktif olarak kullanmak amacıyla ilgili ayarları yapabilirsiniz. Vodafone SIM kartınızın ayarlarını değiştirebiliyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Sisteminizde“Ayarlar“a giriş yapın.
 • “Hücre Topluluğu” bölümüne doğru ilerleyin ve“Giriş Seviyesi Adları” üzerine tıklayın.
 • Ardından, sağ üstteki“üç noktaya” tıklayarak ilgili alanı açın.
 • “Yeni APN” seçeneğini seçin ve“Başlık” kısmına “Vodafone” yazın.
 • Web sayfasının arka tarafında“Kaydet” düğmesine basın ve çıkın.

Tüm ayarlarınız sisteminizin ve SIM kartınızın ayarlarıyla aynı olacaktır ve kolayca çalışabilir.

Vodafone SIM Kart Engelini Nasıl Kaldıracağınızı Öğrenin?

Vodafone SIM kartınız, tekrarlanan yanlış PIN kodu denemeleri nedeniyle de engellenmiş olabilir. Engellenen bir SIM kart, PUK Kodu olarak adlandırılan belirli bir şifreleme metodolojisi ile eski haline getirilebilir. SIM kartınızın PUK Kodunu SIM kartla birlikte verilen veri kartında bulacak ve PUK 1 Kodunu sisteminize girerek sorunu çözeceksiniz.

Veri kartına ihtiyacınız yoksa, Vodafone Name Heart’ı arayarak yardım talep edebilirsiniz. Vodafone Name Heart numarası, Vodafone’dan aramanız durumunda“542” veya benzersiz bir operatörden aramanız durumunda“0542 542 00 00” şeklindedir.

Vodafone SIM Kart Miktarının İncelenmesi

Yeni edindiğiniz SIM kartın numarası, Vodafone Perakendecisi tarafından size verilen veri kartının üzerinde yazılıdır. Ancak bazı nedenlerden dolayı bunu ihmal ettiğinizde, Vodafone SIM kartınızın çeşidini bulmak için bu birkaç kolay adıma uyabilirsiniz:

Android Çalışma Sistemi için:

 • Cep telefonunuzun “Ayarlar” sekmesine gidin.
 • “Makine Hakkında veya Telefon Hakkında” kısmına doğru ilerleyin ve“Makine Kimliği” bölümüne girin.
 • SIM kartınızın çeşidini öğrenmek için ekranın alt tarafındaki“Telefon Numaram” kısmına doğru ilerleyin.

IOS Çalışma Sistemi için:

 • Cep telefonunuzda“Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Hemen“Telefon” sekmesine dokunun.
 • “Miktarım” başlığının arka tarafında yazan miktar SIM kartınızın çeşididir.

Vodafone numaranızı öğrendikten sonra, bir kez daha kaybetmemek için bir kağıda yazabilirsiniz.

Vodafone SIM Kilidini nasıl kaldıracağınızı öğrenin

Vodafone SIM kartınız, güvenlik nedeniyle mekanik olarak şifrelenmiş şekilde size teslim edilir. PIN Kodu şifresini kaldırmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Sisteminizin“Ayarlar” bölümüne girin.
 • Ardından“Güvenlik” bölümüne doğru ilerleyin ve“Farklı Güvenlik Ayarları” seçeneğini seçin.
 • Görünen ekrandan SIM kilidinizi kaldırabileceksiniz.

SIM kilidini bir kez daha etkinleştirmek isterseniz, aynı adımları izleyerek etkinleştirebilirsiniz.

Vodafone SIM Kart Modem (Redbox)

Vodafone SIM kart modemler, Vodafone müşterilerine Supernet 4.5G yani redbox web paket anlaşması ile ev ağı olarak sunulmaya başlandı. Taşınabilir olmasının yanı sıra sınırsız paket seçeneği ile beklenen hizmeti sunan Vodafone SIM kartlı modem ve kampanyalardan Vodafone iletişim merkezlerini ziyaret ederek yararlanabilir, fiber altyapılı web’i avantajlı maliyetlerle evinize kadar ulaştırabilirsiniz.

Vodafone SIM Kart Şifre Değiştirme

Vodafone SIM kartınızla birlikte gelen benzersiz şifreyi kullanmanız gerekmiyorsa, sisteminizdeki uygun adımları izleyerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Değiştirmeden önce yeni şifrenizi yazdığınızdan emin olun. Vodafone SIM kartınızla birlikte verilen veri kartındaki PIN kodunuz çalışmayacaktır. Şifrenizi değiştirmek için:

 • Sisteminizin“Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Ardından“Güvenlik“e gidin ve“Farklı Güvenlik Ayarları“nı seçin.
 • Görünen ekrandan“SIM Kart Şifre Değişikliği“ne girerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi eski haline döndürmek istediğinizde, bu adımları bir kez daha kullanarak işlemlerinizi mantıklı bir yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone SIM Kart Desteklenmiyor Sorunu

Vodafone SIM kartınız tüm hücre ünitelerine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı yanlış kullanımlar nedeniyle, SIM kartın desteklenmediğine dair bir uyarı alabilirsiniz. Vodafone SIM kart sorunlarını ve seçeneklerini gözden geçirerek dezavantajınızdan kurtulabileceksiniz.

 • Her sistem SIM kartın çipini öğrenmek zorundadır. SIM kartınızın çipi sisteminizin öğrenme tarafında değilse, SIM kart desteklenmiyor hatası alabilirsiniz.
 • Bu sorundan kurtulmak için, SIM kartın takılma şeklini sisteminizin tüketici el kitabına danışabilirsiniz.
 • SIM oyun kartlarındaki çipler, üstün teknik bilgi ile üretilmiş hassas bileşenlerdir.
 • Çizilme, yaralanma, kırılma veya paslanma durumunda SIM kartınız çalışmayacaktır.
 • Size en yakın Vodafone İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek eski SIM kartınızı yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Vodafone Alternatif SIM Kart Değeri Nedir?

Yedek SIM kart almak isteyen Vodafone müşterileri, kimlik kartlarıyla birlikte Vodafone Mağazalarına giderek 30₺ karşılığında hemen yedek SIM kartlarını alabilirler. Yedek SIM kartınız mevcut SIM kartınız aktifken kullanılamaz ve tarifelerinizdeki haklarınız devredilemez. Mevcut SIM kartınızın kaybolması veya kırılması durumunda, yedek SIM kartınızı anında“542” numaralı Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayarak etkinleştirebilirsiniz.

Vodafone Alternatif SIM Kart Yazılımı

Vodafone yedek SIM kartı için hem Vodafone Mağazalarından hem de çevrimiçi olarak başvuruda bulunabileceksiniz. Vodafone Resmi Web sitesini ziyaret ederek yedek SIM kart almak isterseniz, sizden istenen evrakları ekleyebileceğinizi göz önünde bulundurun.

Bununla birlikte, yedek SIM kartınızı Vodafone Mağazaları aracılığıyla almak istiyorsanız, kimlik kartınızla birlikte gitmeniz yeterlidir. Canlı SIM kartınızdaki numaraları yedek SIM kartınıza taşımak için Vodafone yetkililerinden yardım isteyebilecek ve rehberinizdeki numaraları hızlı bir şekilde aktarabileceksiniz.

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli…

11 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023