MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: blog

Türk Telekom Sim Kart Yenileme Fiyatları, Bloke Kaldırma 2023

Türk Telekom SIM Kart, yüksek çekim gücüne sahip son teknoloji iletişim kanallarından yüksek kalitede hizmet sağlamak için gerekli oyun kartlarından biridir. Türk Telekom SIM Kart ile 4.5G internet hızı için ek ücret ödenmez.

Kolay kullanımı ile anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda depolama özelliği ile tüm ilişkilerinizin numaralarını size kaydedebilir ve makine değişikliklerinde numaralarınızı kaybetmeden taşıyabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Ücretleri 2023

Türk Telekom SIM Oyun kartları, Türk Telekom İletişim Tesislerinde faturalı ve kullandıkça öde izleri için 2023 yılına kadar 95₺’lik bir ödeme karşılığında sunulmaktadır. Serbest piyasanın neden olduğu agresif koşullar altında, bir SIM kart için ödemenin 95₺’nin üzerinde olduğu yerleri bile görebilirsiniz. Bu nedenle, SIM kartınızı satın alırken Türk Telekom İletişim Tesislerini kullanmanız yararlı olacaktır. Tüm izler için geçerli olan ve ödenmesi gereken yetkili ücretler aşağıdaki gibidir:

Ne İçin Ödeme Yapılır? Ne Kadar Ödeyeceğim? Nasıl Ödeyeceğim?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / Yıl 5.12 Ay Boyunca Her Ay 41₺
Wi-fi Kullanım Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺
Wi-fi Lisans Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺

Türk Telekom SIM Kart Yenileme Yöntemleri?

SIM kartınız kırılmış veya kaybolmuş olabilir mi? Türk Telekom İletişim Tesisleri’nden SIM kartınızı hemen yenileyebilir ve iletişiminize kesintisiz devam edebilirsiniz. Mevcut SIM kartınız eski bir 3G uyumlu SIM kart ise, 4.5G uyumlu SIM kartınızı size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’nden herhangi bir yenileme ücreti ödemeden teslim alabilirsiniz. Hattınız 4.5G’ye uygun ancak yenilemeniz gerekiyorsa, Türk Telekom SIM oyun kartları için yenileme ödemesi 30₺‘dir.

Türk Telekom SIM Kart Ayarları

Türk Telekom SIM kartınız size tüm topluluk ayarları optimize edilmiş olarak teslim edilir. Zorunlu web bağlantılarını ve sesli iletişim ağlarını içeren SIM kartınız, makine değişiklikleri sırasında topluluk sorunlarını tetikleyebilir. Bunun nedeni, yeni makinenizin önceki ayarlarının yepyeni SIM kart ayarlarıyla eşleşmemesidir. Bu durumda, birkaç kolay adım sorunu çözebilir.

 • Akıllı telefonunuzun“Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Hücresel Ağlar” bölümüne gidin ve“Giriş Seviyesi Adları“na tıklayın.
 • Ardından ekranın üst kısmındaki“3 nokta” işaretine tıklayarak ilgili bölümü açın.
 • “Yeni APN” seçeneğini seçin ve “Başlık” kısmına “Türk Telekom” yazın.
 • Web sayfasının arka tarafında“Kaydet” düğmesine tıklayın ve çıkın.

Türk Telekom SIM Kart Engelini Kaldırma

Türk Telekom SIM oyun kartları, çok sayıda yanlış PIN Kodu girişinin bir sonucu olarak engellenebilir. SIM kartınızı bloke ettikten sonra en fazla üç yanlış girişe izin veren PIN Kodu güvenlik sistemi, kişilerinizi ve hattınızı korumayı amaçlamaktadır. Bloke edilmiş bir SIM kart, PUK 1 Kodu girilerek saniyeler içinde bloke kaldırılabilir.

PIN Koduna benzer şekilde, PUK 1 Kodunun da yanlış giriş sınırlaması vardır. Uygun olmayan PUK 1’i ondan fazla kez girdiğinizde, SIM kartınız tamamen bloke olabilir. PUK 1 Kodunuzu bilmiyorsanız,“444 1 444” numaralı Türk Telekom çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Miktarı Öğrenme

Türk Telekom SIM kartınızın numarası, SIM kartınızı ilk aldığınızda Türk Telekom yetkilileri tarafından size verilen bilgi kartında yer almaktadır. SIM kart numaranızı bilgi kartınızdan kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, bilgi kartınıza erişemiyorsanız, makine modelinize göre aşağıdaki adımları izleyerek SIM kart numaranızı öğrenebilir ve ihmal etmemek için rehberinizde saklayabilirsiniz:

Android Çalışma Sistemi:

 • Makinenizde“Ayarlar“a gidin.
 • “Cep Telefonu Hakkında” bölümüne gidin ve“Gadget ID” kısmını açın.
 • Ekranınızın alt tarafına doğru kaydırın ve“Cep Telefonu Miktarım” sekmesinde SIM kart miktarınızı düşünün.

IOS Çalışma Sistemi:

 • Kullanıyor olabileceğiniz makineden“Ayarlar” sekmesine gidin.
 • Ardından“Cep Telefonu” düğmesine dokunun.
 • “Miktarım” bölümünde yazılı olan miktar, kullanıyor olabileceğiniz SIM karta aittir.

Miktarınızı öğrendikten sonra, istediğinizde bir kez daha erişmek için rehberinizde bir kenara koymayı unutmayın.

Türk Telekom SIM Kart Aktivasyonu

Türk Telekom Mağazalarından satın aldığınız yeni SIM kartınıza uygulayabileceğiniz herhangi bir kılavuz hareketi yoktur. Hattınız en geç 24 saat içinde Türk Telekom sağlayıcıları tarafından aktif hale getirilebilir ve tarifeniz rutin olarak hattınıza tanımlanabilir.

Makinenize gönderilen tarife bilgisi mesajından sonra SIM kartınız kullanıma hazırdır. Eğer 24 saatten daha uzun bir süre beklerseniz,“444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak SIM kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Çalışmıyor Ol umsuzlukları ve Cevabı

SIM kartınızı makinenin kabul edeceği şekilde takmazsanız, büyük olasılıkla Türk Telekom SIM kart çalışmıyor sorunuyla karşılaşırsınız. Bir diğer olumsuzluk da SIM kartınızın bozuk olması olabilir. Aşağıda, karşılaşabileceğiniz olası sorunlar ve seçenekler listelenmiştir:

 • SIM kartınızı makinenizin SIM kart takma bölümünde gösterildiği gibi taktığınızdan emin olun.
 • Makinenizin diğer şekilde takılmış bir SIM karttaki çipi öğrenememesi nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz.
 • SIM kartınızı makinenize takmadan önce test edebilirsiniz.
 • Kırık, hasarlı veya bozuk bir çipe sahip bir SIM kart çalışmayacaktır.
 • Bu durumda, size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek SIM kartınızı yenileyebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Modem Tarifeleri

Türk Telekom 4.5G’ye uygun fiber altyapı destekli SIM kartlı modemler 35₺‘den başlayan tarife bedelleri ile Türk Telekom müşterilerine sunulmuştur. Dilediğiniz yerden dilediğiniz yere taşıyabileceğiniz Türk Telekom SIM kartlı modemler ile 20GB’a kadar kullanım yapabilir, ucuz fiyat avantajından ilk siz faydalanabilirsiniz. 24 ay taahhüt karşılığında Türk Telekom, Tivibu GO Sinema paketi teklifi ve Muud Premium üyeliği ile SIM kart ile kullanılan Hücresel Wi-Fi tarifelerinin ücretlerini hediye ediyor;

Tarife Başlığı 24 Ay Sözü Tarife Fiyatı 12 Aylık Söz Tarife Fiyatı
5 GB Bilgi 25,00₺ 35,00₺
10 GB Bilgi 35,00₺ 45,00₺
20 GB Bilgi 59,00₺ 69,00₺

TürkTelekom Alternatif SIM Kart Fiyatı Nedir?

Alternatif bir SIM karta ihtiyaç duyan müşterilerimiz için Türk Telekom, cihazlarının 4.5G’ye destek vermesi koşuluyla alternatif SIM kartı ücretsiz olarak sunmaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için Türk Telekom Mağazalarına kimliğinizle birlikte gitmeniz ve cihazınızı ibraz etmeniz yeterlidir. Alternatif SIM kartınızı aldıktan sonra, mevcut hattınızdaki kontakları alternatif SIM karta tekrarlamayı unutmayın.

Türk Telekom Yedek SIM Kart Açılmıyor Olumsuz Cevap

Türk Telekom alternatif SIM kartınız, siz talep etmediğiniz sürece rutin olarak etkinleştirilmeyecektir. Hem mevcut SIM kartınızın hem de alternatif SIM kartınızın aynı anda enerjik olması mümkün değildir. Aynı zamanda, yedek SIM kartınızı kullanmanız gerekiyorsa 24 saat beklemeniz gerekir. En geç 24 saatin sonunda, makinenize gönderilen bildirim mesajı ile yedek SIM kartınızı kullanmanız gerekir.

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli…

11 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023