MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Spora yeni başlayan veya yeni bir egzersiz rutinine başlamak isteyen birçok kişi bu soruyu sorar. Egzersiz yapmak için en uygun zaman ne zamandır? Aç karnına egzersiz yapmak mı? Yatmadan önce egzersiz yaparak kilo verebilir misiniz? Bu soruları sağlık bağlamında yanıtlamak, kas kazanımı veya kilo kaybına odaklanmaktan daha önemlidir. Uzmanlar egzersiz yapmak için ideal zaman konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin akşam veya gece egzersizlerine tercih edilebileceğini düşünüyor. Cevap nedir? Yatmadan önce egzersiz yapın Sağlığım ve vücudum için en iyi seçim nedir? Birlikte öğrenin.

Spor için harcanan saat sayısını nasıl hesaplayabilirsiniz?

Farklı sporseverlerin farklı hedefleri vardır. Kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Tüm spor meraklıları daha fit ve sağlıklı olmak ister. Yapılacak en iyi spor veya egzersiz için ideal zamanlar konusunda kafa karışıklığı ortaya çıkabilir. Her insanın biyolojik zamanı, günlük rutini ve fiziksel durumu farklı olabilir. Egzersiz her zaman yapılabilir.

Sabah ilk iş aç karnına egzersiz yapın. Vücudun glikojen depoları boş olduğu için enerji yağ rezervlerinden elde edilir. Bu sporların temposu ve yoğunluğu yemek yemeden yapılmasına izin vermelidir. Akşam ve gece geç saatlerde yapılan sporlar rahatlamak, uykuyu iyileştirmek ve uyku programınızı düzenlemek için mükemmel olabilir. Süre ve tempo çok önemlidir. Akşam Sporu Böyle bir üretkenlik seviyesine ulaşmak için faaliyetlerde bulunmanız önemlidir. Akşam Sporu aktiviteleri.

Uyku bozuklukları ve akşam sporları arasındaki bağlantı

“siz” kelimesinin “siz” anlamına geldiğini unutmamak önemlidir. Uyku sorunu yaşayan engelli insanların sayısı oldukça yüksektir. Uykusuzluğa ne sebep olur? Kişiden kişiye değişebilir. Uykusuzluğun, özellikle de mevcut olduğunda, diğer sağlık sorunlarının bir işareti veya belirtisi olması mümkündür. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde ise uykusuzluğa kötü alışkanlıklar, sağlıksız beslenme, aşırı kafein tüketimi ve stres neden olabilir.

Rahat uyumakta ve kaliteli uyku almakta zorluk çekebilirsiniz. Yatmadan önce egzersiz yapın Bu kulağa kötü bir plan gibi gelebilir. Bir bakıma haklısınız. Gece egzersiz yapın Kalp atış hızını ve adrenalini artıran egzersizler uykunuzu getirebilir. “Evet!” diyenler ne diyor? “Gece egzersizi bana iyi gelir mi?” sorusunun cevabı “Evet” olsaydı, siz ne derdiniz? Niyetiniz nedir? Bu tavsiye ne anlama geliyor? Egzersiz Gece Uykusu üretkenlik için hayati önem taşır.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Gevşetin

Ne kadar hızlı ya da yavaş yaşarsanız yaşayın, günün sonunda muhtemelen kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Kollarınız, bacaklarınız ve sırt kaslarınız gün içinde yaptığınız tüm aktiviteler nedeniyle yorgun olabilir. Kas yorgunluğu iyi uyumayı da zorlaştırabilir. Geceleri veya akşamları yapılan spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmaya yönelik olmalıdır. Organizasyon Rahatlama size iyi bir uyku hissi verir.

Daha zinde hissetmek istiyorsanız, sabahları yoğun kardiyo, ağırlık antrenmanı ve HIIT yapın. Bunu her zaman yapmak mümkündür. Gece egzersiz yapın Kalp atış hızınızı azaltan ve kaslarınızı gevşeten egzersizler yaparsanız daha iyi uyursunuz. Düşük tempolu pilates ve yoga egzersizleri tercih edilerek soğuma egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinerek akşam egzersizinizi destekleyebilirsiniz.

Kendinizi yorgun ve uykulu hissediyorsanız egzersiz yapmak için kendinizi zorlamamalısınız. Günün yorgunluğu ve stresi hala ruh halinizi etkiliyorsa, yavaş bir gece sporunun tadını çıkarabilirsiniz. Gece aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Uykusuzluğa yol açabilecek kafein ve sağlıksız yiyecekleri sınırlayın. Akşam yemeğinden sonra egzersiz yapmak için makul bir süre bekleyin.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

Rahatlatıcı gece sporunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için doğru ekipman ve giysilere sahip olmanız önemlidir. Gece sporunun amacı kaslarınızı esnetmek ve sizi rahatlatmak olduğundan, kendinizi yaralamamanız önemlidir.

Yavaşça soğuyun ve her zaman gerinin. Belinizi destekleyen pilates matları ve dizlerinizi korumak için dizlikler seçin. Akşam sporları için rahat, hafif ve koruyucu spor kıyafetleri giyin. Dilerseniz spor sonrası ılık bir duş alabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor malzemelerinin yanı sıra erkek günlük spor giyim ürünlerini de bulabileceğiniz adresinde alışverişin ve sporun keyfini kolaylıkla çıkarın.

Ayrıca bakınız:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli…

11 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023