MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: Uncategorized

Powerbank Telefonu Kaç Kez Şarj Eder?

Birçok insan kriz sırasında ne yapacağını merak eder. Bir Powerbank ile bir telefonu kaç kez şarj etmek mümkündür? Ne kadar yüksek? муествует муествум Pilin değeri, kullanım ömrü ile doğrudan ilişkilidir.

Powerbank modelleri Powerbank’ler günümüzün en popüler aksesuarlarıdır. Birçok farklı güç bankası mevcuttur. Bir powerbank satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenlerBaşlamadan önce lütfenaşağıdakileri okuyun: Yazımızda bu konuyu ele almıştık.

Miliamper (mil) nedir?

Tüm telefonlar ve tabletler gibi, powerbank’ler de pil kapasitesini gösteren mAh cinsinden bir derecelendirmeye sahiptir. mAh, miliamper saattir (İngilizce’de miliamper-saat olarak da adlandırılır).

Miliamper/saat terimi, bir cihazın alabileceği maksimum miliamper miktarını gösterir.

1 Amper 1000 mAh’dir

Powerbank nedir?

Powerbank’ler iki ana bileşenden oluşur.

  • Şarj edilebilir pil Pil, nominal V voltajı ile belirli bir mAh kapasitesinde derecelendirilmiştir.
  • Elektronik devre Bu cihaz, şarj edilebilir pilin şarj ve deşarjını kontrol etmek de dahil olmak üzere çok sayıda işlevi yerine getirir. aşırı voltaja, aşırı deşarja, sıcaklık kontrolüne vb. karşı koruma.

Powerbank pilleri yapmak için lityum-iyon (LiIon) veya lityum polimer (LiPo) hücreler kullanılabilir.

Genellikle 3,7 ila 5000 miliamper-saat (mAh) arasında nominal değere sahip hücreler kullanılır. 3,6V 3,8V 3,85V gibi başka voltajlar da mevcuttur.

Bir güç bankasının reklamı yapılan kapasitesi aslında dahili pillerinin kapasitesidir!

Şarj cihazlarındaki 5v 1A, 6v 3A ve 5v 2A sayıları ne anlama geliyor?

Şarj cihazlarınızı kontrol edin. Şarj cihazlarınızın üzerinde bir mesaj göreceksiniz. 5v 1A çıkış gücü. 5V USB Çıkışları sabittir. Ancak amper değerleri değişkendir.

1A Çıkış gücüne sahip bir şarj cihazı 2000 mAh Bataryayı 2 saatteşarj edecektir.

Hızlı şarj cihazları daha yüksek çıkış amperine sahip olanlardır. Hızlı şarj cihazları daha yüksek amper çıkışına sahip olanlardır. 5v 2A Çıkışlı şarj cihazı 2000 mAh Pili Bir saatte şarj eder. Artık telefonunuzu iki kat daha hızlı şarj edebilirsiniz. 1A şarj cihazı.

Doğal olarak, daha yüksek hızlarda şarj eden teknolojiler de vardır. Genel olarak, özel bobinler kullanılarak akım artırılarak şarj hızları iyileştirilir.

Bir Powerbank bir akıllı telefonu kaç kez şarj edebilir?

Tamamen boşalmış veya şarjının yalnızca %10’u bitmiş bir batarya kullanarak denklemleri hesaplayın.

Bir Powerbank ile bir telefonu tamamen şarj etmek için ne kadar güç gerektiğini hesaplayın.

Şarj Sayısı = (Powerbank Kapasitesi * 2/3)/ (Cep Telefonu pil kapasitesi)

Örneğin, bir cep telefonunun pilinin 3000mAh ve bir powerbank’in pilinin 20000mAh olduğunu düşünün.

Şarj Sayısı = (20000 * 2/3)/3000= 4.4

20000mAh’lik bir powerbank ile cep telefonunuzu 4,4 kez şarj edebilirsiniz.

Hesaplama: Pili tamamen boşalmamış bir telefonu, örneğin %20’de olan bir cihazı şarj etmek isterseniz, hesaplama şu şekilde olacaktır:

Şarj Sayısı = (Powerbank Kapasitesi * 2/3)/ (1-(Telefon Pil Kapasitesi/100) * Cep Telefonu Pil Kapasitesi)

Powerbank’in kapasitesinin 20000mAh olduğunu ve telefonun pilinin %20 şarjı olduğunu düşünün.

Şarj Sayısı = (20000 * 2/3)/(1-(20/100)*3000) = 5,5

20000mAh Powerbank ile, her şarjda %20 pil kapasitesine sahipse telefonunuzu 5,5 kez şarj edebilirsiniz.

Güç bankanızın gücünü neden üçte iki ile çarpıyorsunuz? Güç bankaları %100 verimlilikle çalışmaz. Bu da kayıplara yol açar.

Bir powerbank seçerken, listelenen kapasitenin doğru olmayabileceğini unutmayın. Voltaj dönüşümleri veya kendi kendine deşarjdan kaynaklanan enerji kayıpları gibi birçok faktör bir pilin kapasitesini etkileyebilir.

Güç bankaları genellikle iddia ettiklerinin yalnızca üçte ikisi kadar kapasiteye sahiptir. Bir powerbank seçerken bunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Daha düşük kapasiteye sahip bir powerbank cihazınızı tam olarak şarj etmeyebilir.

Isıtmalı bataryalar günümüz batarya teknolojisinde hala önemli bir faktördür. Şarj kablosu ve powerbank’in bekleyeceği alan daha fazla kayba neden olacaktır.

Güç bankaları telefona zarar verebilir mi?

Kalitesiz güç bankaları telefonların şarj sürelerini etkileyebilir. Zamanla pil ömrü azalabilir.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz:

Lityum-iyon pil içeren güç bankalarının check-in işlemine izin verilmez. Bunlar yalnızca el bagajınızda saklanmalı ve 100Wh* değerini aşmamalıdır.

Powerbank’ler tam bir şarj ve deşarj döngüsü gerektirmez. İstediğiniz zaman %30, %20 veya %10’a kadar ekleme yapabilirsiniz. Lityum İyon Pillerin kısmen döngüye sokulması ömrünü uzatabilir.

Powerbank’ler ortalama 300 defaya kadar şarj edilebilir. Powerbank’inizin ömrünü uzatmak için İpuçları ve Püf Noktalarımızı izleyin.

Bir Powerbank Nasıl Test Edilir

  • Telefonunuzu tamamen şarj edin
  • Powerbank’i %100’e kadar şarj edin
  • Telefonunuzu bir güç bankası kullanarak şarj edin
  • Telefonunuz tamamen şarj olduğunda kullanabilirsiniz.
  • Tamamen şarj olduğunda şarj etmek için telefonunuzu tekrar prize takın
  • Telefonunuz kapalıyken powerbank’inizin kaç kez %100 şarj edilebileceğini keşfedin.

MakalePowerbankTelefonuÜç Defaya KadarŞarj Edebilir. Savaş sona erdi.

Powerbank SSS

Bir Powerbank ne sıklıkla şarj edilmelidir?

Powerbank’inizi ne kadar çok şarj ederseniz o kadar az dayanacağını bilmelisiniz. Powerbank’inizi gerektiği kadar şarj edin. Sık ihtiyaç duymuyorsanız Powerbank’inizi üç ayda bir şarj edin.

Powerbank’i kullanırken telefonumu şarj edebilir miyim?

Powerbank’iniz şarj olurken telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuz şarj olurken ısınacaktır. Telefonunuzu şarj olurken kullanmaya devam ederseniz pilin tamamen şarj olmaması mümkündür. Telefonunuzu şarj etmek için kullanırsanız pil tam olarak şarj olmayabilir. Tam olarak şarj olmasını istiyorsanız telefonunuzu şarj etmemelisiniz.

Neden bazı Powerbank’ler diğerlerinden daha yavaş şarj oluyor?

Daha büyük pillere ve daha fazla enerji depolama kapasitesine sahip oldukları için bazı powerbank’lerin şarj süreleri daha uzun olabilir. Yüksek kapasiteli 20.000 mAh hücre için şarj süresi 40 saat olabilir. Daha küçük 000 mAh’lik powerbank’lerin şarj süreleri ise sadece birkaç dakikadır.

Powerbank’i şarj etmek ne kadar sürer?

Powerbank’i yalnızca tam şarj olması için gereken süre kadar şarj edin. Powerbank tam şarja ulaştığında, fişini elektrik kaynağından çekin. Kılavuzda, Powerbank’in tamamen şarj olduğunu nasıl belirleyeceğinizi öğreneceksiniz. Powerbank’lerin çoğu bir şarj gösterge ışığı ile donatılmıştır. Pilin tam kapasitesine ulaşmasının ne kadar süreceği, sahip olduğunuz Powerbank’in türüne bağlıdır. Daha ağır hizmet tipi bir Powerbank’in şarj olması, daha küçük bir Powerbank’e göre daha uzun sürecektir. Powerbank’ler genel olarak 1 ila 2 saat arasında şarj olur.

Powerbank’inizi gece boyunca şarj edebilir misiniz?

Powerbank’i gece boyunca şarj etmekten kaçınmalısınız. Büyük bir hasar vermese de pil eninde sonunda yıpranacaktır. Düşük kaliteli Powerbank’ler tam olarak şarj edildiğinde aşırı ısınabilir. Bu durum özellikle doğrudan güneş ışığı altında bırakıldıklarında geçerlidir. Powerbank maksimum kapasitesine ulaştığında, onu çıkarmak en iyisidir.

Bir Powerbank Ne Kadar Dayanır?

Bir powerbank’in beklenen ömrü ürünün türüne bağlıdır. Ancak bir powerbank en az birkaç yüz şarj boyunca dayanmalıdır. Powerbank’inizi sık kullanıyorsanız daha fazla şarj döngüsüne ihtiyacınız olacaktır. Daha yüksek dayanıklılığa sahip powerbank’ler 1.000 şarj döngüsüne kadar dayanabilir. Çoğu Powerbank yalnızca 200 veya 300 döngü kapasitesine sahiptir. Daha eski olan powerbank’lerin kullanım ömürleri üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Cihazların içindeki piller yaşlandıkça daha az etkili hale gelir.

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli…

11 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023