MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: Uncategorized

Klavyede bazı tuşlar çalışmazsa ne yapmalı?

Aşağıda en son gönderilerin bir listesi bulunmaktadır.İşte şansınızı artırmanın eniyi yolları. w,u,i,sh,r,d,f,esc, Q,e,t,y,i,o,p,a,S,g,h,c Tuşlar Sorunlarınız mı var? İşte bazı tuşlarKlavyenizdekibazı şeyleri düzelterek sorunu çözebilirsiniz.

Klavye tuşları düzgün çalış mıyor Masaüstü bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız çalışmıyor (örneğin, w,u,i,sh,r,d,f,esc, Q,e,t,y,i,o,p,a,S,g,h,c ve klavyenizdeki diğer tuşlar), hemen klavyede bir sorun olduğunu, klavyenizin bozuk olduğunu ve değiştirmeniz gerektiğini düşünmeyin.

Bazı klavye tuşları (işlev tuşları değil) basıldığında istenen eylemi gerçekleştirmez. Sorun gidermeyebaşlamadan önceKlavye sorunlarıhakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz ,Cüzdanınızı kontrol edin Bu konuda dahafazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.fonksiyonlar. Bu özellikleri kontrol ettiğinizde bilgisayarınızdaki klavye ayarlarının yanlış olduğunu görebilirsiniz.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda en sık karşılaşılan klavye sorunlarına bakın. Klavye belirli tuşlarda çalışmıyor Ya da bir çözüm önerebiliriz. Klavye hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya da tıklayabilirsiniz Bazen çalışır, bazen çalışmaz.

Klavyemdeki belirli tuşlar çalışmazsa ne deneyebilirim?

Aşağıdaki adımları kullanarak sorunları çözebilirsiniz: o zamanBazı Başarının anahtarı şudur:Klavyede Hakkında daha fazla bilgi edinin Ayrıca Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz

 • Klavye konektörünü kontrol edin.
 • Klavye sürücünüzü güncelleyin.
 • Klavye yapılandırmasını kontrol edin.
 • Yapışkan tuşlar klavyeyi kaplayabilir.
 • Sıvının klavye ile temas etmesini önlemek için klavyeyi kullanın.
 • Klavye becerilerinizi test edin
 • Son olarak, klavye bakımı yapmalısınız.

Klavye düzgün takılmış mı✔️

Klavyenin düzgün takılıp takılmadığını kontrol edin. Bilgisayarınızdaki soket tam olarak yerine oturmamışsa klavyeniz çalışmayabilir.

Soketler yuvalarına kaydığı için düzgün çalışmayan klavye ve tuşları sık sık görürsünüz.

Klavyeyi bilgisayarınıza bağlamak için USB kullanıyorsanız, başka bir USB bağlantısı üzerinden bağlamayı deneyebilirsiniz. Çalışmazsa, başka bir USB bağlantısı deneyin.

Dizüstü bilgisayar soketi doğru oturmamışsa, bazı tuşlar çalışmayabilir. Eğer biliyorsanız klavyenizi test edebilirsiniz.

Klavye sürücülerini yükleme correctly✔️

Klavye Çalışmıyor sorununu çözmek için ikinci öneri? Klavye çalışmıyorsa, klavye sürücünüzü güncelleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ne Yapmalısınız?

  • Kontrol Paneli
  • Windows Search for Better alternatives Bargains

‘e girin,

 • Buraya Tıklayın Cihaz Yöneticisi Hakkımızda daha fazla bilgi edinin
 • Klavyenizdeki fare sağ tıklama düğmesine tıklayın. Sürücüyü Güncelle komutunu verin.

Klavye sürücüsü güncelleniyor.

Bu işe yaramazsa, klavyenizdeki Shift ve Ctrl gibi tuşlardan herhangi birinin sıkışıp sıkışmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Sıkışmışlarsa ellerinizle yukarı kaldırarak düzeltebilirsiniz.

Klavye yapılandırması doğru mü✔️

Klavye bazı tuşlarda çalışmıyor Üçüncü olarak, klavye dillerini kontrol edin.

  • Denetim Masası Windows Daha iyi alternatifler için ara çubuğuna girin.
  • Dilinizi seçin.
  • AddF tuşu

Klavye

  • Yeni giriş yöntemi

.

F klavyedeki Q tuşunu kesin olarak değiştireceksiniz Şimdi tuşları tekrar kullanabilirsiniz.

Mı✔️ adresindeki yapışkan tuşlar

Bu özelliği etkinleştirirseniz, klavyenizdeki bazı tuşları devre dışı bırakabilir. Bu özelliği devre dışı bırakarak cihazınızı orijinal durumuna geri döndürebilirsiniz.

tuşlarını devre dışı bırakmak için;

  • Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Kolay Erişim Merkezi > Yapışkan Tuşları Ayarla Ayrıca, bu konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Bunları kullanabileceğiniz bazı yollar

  • Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Bize ulaşın
Mali durumunuzu iyileştirmek istiyorsanız başka yere bakmanıza gerek yok.

  • Yapışkan Tuşları Etkinleştir
  • yazan kutudaki onay işaretini kaldırabilirsiniz

.

Yapışkan tuşlar hakkında bilgi Bu makalede daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Klavye üzerinde sıvı teması mı✔️

Klavye belirli tuşlarda çalışmıyor Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, klavyeniz büyük olasılıkla sıvıdan zarar görmüştür. Sıvı teması klavyelere zarar verebilir. Tuşları birbirine bağlayan elektrik membranları sıvı teması nedeniyle zarar görebilir.

Klavyeniz başlangıçta çalışabilir, ancak daha sonra çalışmayı durdurabilir. Klavyenizi sökmeniz ve her tuşu temizlemeniz gerekir.

Sıvı dökülmesi Sadece bu değil, aynı zamandaGaranti kapsamındadır Klavyeyi onarmak için yalnızca bir USB klavye veya ücretli bir servis kullanılabilir.

Klavyenizin bakımı nasıl yapılır

Ayrıca, bu konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Tuşlar Dahil DeğildirÇalışmaKlavye İyi bir başlangıçla başlayın , Tüm tuşları kaldırın. Tüm tuşları kaldırın Ayrıca buradan hakkımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Bases Ücretsiz olarak indirebilirsinizDiğermaddeler ve kir

Tuşların çıkarılıp çıkarılmadığını kontrol etmek için dizüstü bilgisayarınızın modelini internette arayın. Bazı dizüstü bilgisayar modellerinin tuşlarını yavaşça çıkararak alt kısma ulaşabilirsiniz. Bazı dizüstü bilgisayarların çıkarılabilir tuşları yoktur.

Tuşlar çıkarılabilir, ancak yine de kolayca kırılabilen küçük plastik parçalar tarafından yerinde tutulur. Klavyenize zarar vermemek için, çok kirli olmadığı sürece tuşları çıkarmamalısınız.

Tuşları küçük bir düz tornavida ile nazikçe çıkarın. Aletin ucu tuşun altına sokulmalı ve ardından yukarı doğru kaldırılmalıdır. Anahtar kolayca çıkarılmalıdır. Anahtar kolayca çıkmalıdır. Kolayca çıkmazsa tuşu zorlamayın. Eğer zorlarsanız, klavyeniz geri dönüşü olmayan bir şekilde hasar görebilir.

Klavyeyi sabunlu suda yıkadıktan sonra tuşları çıkarın. Tamamen kurumalarını bekleyin. Klavyenizi temizledikten sonra tamamen kurumasını bekleyin.

Bu yöntem, mekanik bir sorun olmadığı sürece klavyeyi orijinal haline getirecektir.

Klavye testi nasıl geçilir❓

Ayrıca buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Klavyenizi kontrol etmek istiyorsanız, PassMark KeyboardTest‘i kullanabilirsiniz. PassMark KeyboardTest Tuşlarınızı hızlı bir şekilde test etmenizi sağlayan klavye testi için bir yazılımdır.

Bu program hem LED’leri hem de tuşlarınızın işlevini kontrol etmenizi sağlar. Klavyenizin kodları ve tuş vuruşlarını tarama hızını ölçebilirsiniz.

PassMark KeyboardTest Program buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

KlavyeçalışmıyorBazı tuşlarda Ayrıca, hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor Bu makale şimdi tamamlandı.

Yaşadığınız bir sorun için en iyi çözüm nedir? Sayıları yazarken sorunlardan kaçınabilirsinizŞifrenizigirmek için klavyeyi kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarGerekli tümbilgiler masaüstü bilgisayarınızda mevcuttur Bu makale hakkında daha fazla bilgi edinin.

Klavye çalışmıyor sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın. Tüm yorumlara mümkün olan en kısa sürede yanıt vereceğiz. Klavye çalışmıyor mu ?

Sorular ve Cevaplar

Klavye tuşları neden çalışmıyor?

Masaüstü bilgisayarınızın veya dizüstü bilgisayarınızın klavye tuşları çalışmıyorsa (örneğin, w,u,i,sh,r,d,f,esc, Q,e,t,y,i,o,p,a,S,g,h,c ve klavyenizin diğer tuşları), hemen klavyede bir sorun olduğunu, klavyenizin bozulduğunu ve değiştirmeniz gerektiğini düşünmeyin.

Klavyeyi nasıl çıkarabilirim?

Küçük bir aletle klavye düğmesini yavaşça çıkarın. Aletin ucunu tuşun altından geçirin. Hafifçe kaldırdığınızda kolayca çıkması gerekir. Tuşun çıkarılması kolay olmalıdır.

Klavye tuşlarımın çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

PassMark KeyboardTest, klavyenizi test etmenizi sağlayan bir yazılımdır. PassMark KeyboardTest klavyenizi test etmenin hızlı bir yoludur.

Klavye tuşlarını temizlemek için en iyi yöntem nedir?

Ardından çıkarın ve kurumaya bırakın.

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli…

11 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023