MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: Uncategorized

Bilgisayarım Kulaklıkları Algılamıyor Nasıl Onarılır

Aşağıdakileri içeren bir sorun yaşıyorolabilirsinizBilgisayarınız kulaklığınızı tanımıyor olabilirKulaklıklarıGörmüyorBuyazıda açıklanan çözümleri kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar Windows 10’a yükselttiklerinde ve Windows 10’u yeni bilgisayarlara yüklediklerinde ses sorunları ortaya çıkabilir. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda olabilir. Windows 10’u yüklemeden önce sesi olmayan bir bilgisayarınız olabilir. Birkaç hafta sonra ses kalitesi düşmeye başladı. PC başladı Kulaklıklar algılanmıyor.

Bilgisayarımın kulaklık algılamama sorununu nasıl çözebilirim?

Aşağıda böyle bir durumda yapabileceklerinizi içeren bir liste bulacaksınız.

Kablolu kulaklık kullanıyorsanız, ses girişini kontrol edin.

Yeşil, mavi veya pembe renkli girişler arasından seçim yapın. Renkli soketlerin işlevi Ses kartları renk değiştirebilir.

Bilgisayarın yan tarafında veya arkasında ses girişini bulabilirsiniz. Genellikle bir kulaklık simgesiyle işaretlenir. Kulaklığınızı takın.

Bilgisayarınızın kulaklık soketlerini temizlemek iyi bir fikirdir.

Toz, tüy veya kir ile tıkanırsa jak bağlantı noktası bozulabilir. Kulaklıkların yanı sıra bağlantı noktasının da temizlenmesi bu sorunları çözebilir.

Kablosuz bir kulaklık kullanıyorsanız, yeniden bağlayın.

 1. Başlat > Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth ve diğer cihazlar bölümüne gidin. Sağ üst köşeden Bluetooth’u açın.
 2. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın Bluetooth veya diğer cihazları ekleme Windows 10, Bluetooth cihazlarını eşleştirmenizi sağlar. İlk seçeneğe tıklayın. Üç seçenekli yeni bir pencere görünecektir. Bluetooth üzerine tıklayın.
 3. Bağlanmak için tarama tamamlandığında cihazınızın adına tıklayın. Taramadan sonra bağlanmak için cihazınızın adına tıklayın. Eşleştir’e basın.

Geri kalan her şeyi Windows 10 halleder. Eşleştirmeden sonra aşağıdakileri göreceksiniz. Bağlandı Cihaz listenin en altında listelenecektir.

Farklı bir kulaklık kullanmayı deneyin.

Kulaklık arızalı olabilir. Bilgisayarınıza başka bir kulaklık bağlayın ve sesi kontrol edin.

Kulaklığınızın varsayılan ayarının yapıldığından emin olun.

Görev çubuğunuzun sağ alt köşesinde bulunan Ses simgesine tıklayın.“SesAyarlarınıAç “ı seçin: Kulaklığınızın ses seviyesinin açık ve seçili olduğundan emin olun.

Ses kontrolünü kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Bilgisayarınızdaki Ses simgesine sağ tıklayın ve “Ses Seviyesini Kontrol Et” seçeneğini seçin. Sesi kontrol edin”. Sesi kendinizi duyabileceğiniz şekilde açın.

Windows Sorun Gidericiyi çalıştırın.

Bu adımlardan hiçbiri sorununuzu çözmediyse, Windows Sorun Giderici’yi çalıştırmayı denemelisiniz. Aracı aşağıda açıklandığı gibi kullanın.

 1. Ardından, Gününüzü en iyi şekilde geçirmenin en yeni yolu Başlangıç ekranına Sorun Giderme yazın Buraya Tıklayın Bir alternatif arayın Düğmeyi seçin ve ardından Sorun Giderme Arama sonuçları
 2. Ses ekipmanınızı açmanız istenirse, bu bağlantıya tıklayın. Eğer oraya nasıl ulaşacağınız açık değilse…

Ses Sorun Gidericisini çalıştırın.

Lütfenbizimle iletişime geçin.Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: halaDüzgün çalışmayanbir bilgisayarınız varsa, Aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin bazı yollarıdır.kulaklıkAlgılanmadı Sorun devam ederse, Ses sorun gidericisini yeniden çalıştırmayı deneyin.

 • Ses düğmesini kullanarak Ses sorun gidericisini açın.Windows Ayarları, Bubağlantıya tıklamaksizi oraya götürecektir Aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin bazı yollarıdır.Daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. Siz de yapabilirsiniz Başlat >‘Güvenliğinizi güncelleyin‘ hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın“Sorun Giderme” Bir‘Ses Oynatma’yı seçinDaha fazlasını öğrenin. Programı çalıştırmak için ‘Sorun Gidericiyi Çalıştır’a tıklayın.

Kulaklıklar bilgisayarım tarafındanalgılanmıyorGörmüyorKulaklıklarla ilgili sorunlar.

Ses ayarlarınızı kontrol edin

Mikrofonlu kulaklık seti veya kulaklıklar azaltılabilir veya sessize alınabilir.

Ses Kartı Sürücülerini Güncelleme

Ses kartı sürücünüzü güncelleyin

 1. Ardından, Başlangıç ekranında Aygıt yöneticisi yazınBir alternatif ara seçeneğine tıklayınve ardından düğmesine tıklayın Aygıt Yöneticisi Menü
 2. Ses, video ve oyun kontrolleri Seçeneğe çift tıklayın.
 3. Ses donanımının adına tıklayın ve seçin. Sürücü Yazılımını Güncelle Menü
 4. Sürücünüzü otomatik olarak güncelleyin Windows sürücü yazılımının güncellenmesini bekleyin.

Windows Güncelleme Kontrolü

Windows güncel değilse güncellenmelidir. Bir sorunla karşılaşırsanız Windows Güncelleştirmeleri’ni kaldırın.

 • Windows Güncelleştirmeleri’ni kaldırmak için Ayarlar > Web sitesindeki en son güncelleme: & GüvenlikBağlantı devam edecek’e tıklayın. Windows Update.
 • “Son Güncelleştirmeleri Görüntüle” sekmesine tıklayarak en son güncelleştirmeleri görüntüleyebilirsinizDahafazla bilgi edinmek için buraya tıklayınGüncelleştirmeleri kaldırınEn son güncelleştirmeleri kaldırmak için “” üzerinetıklayın.

KulaklıkBilgisayarımaygıtıalgılayamıyorKulaklığı Görmüyor.

Bir sistem geri yüklemesi gerçekleştirin.

Belirli bir programı yükledikten sonra kulaklık sorunları oluştuysa ve programı kaldırmak sorunu çözmediyse Pencereler Sistem geri yükleme Kulaklığınızın işlevsel olduğu önceki bir tarihe sistem geri yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Kulaklık, çözümlerimiz açısından size sunabileceğimiz tek şeydir.BilgisayarımalgılayamıyorGörmüyorKulaklık.

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli…

11 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023