MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: blog

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Enstrümantal Pilates tüm vücut için güçlü bir egzersizdir. Enstrümantal Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir. Bir reformer ile yapılır. Aletli pilates yapmanın birçok faydası vardır.

Pilates ekipmanlarının faydaları çoktur.

  • Bu ürün omurga için iyidir.

Aletli pilatesin omurga sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Sırt ağrısını azaltmaya ve omurga koşullarını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Omurga rahatsızlıkları olan kişiler, doktorlarına danışarak rahatsızlıklarını hafifletmek için ekipmanlı pilates yapabilirler.

  • Vücut görünümü iyileşir.

Pilates vücudunuzun güzelliğini artırabilir. Hareketler kasları güçlendirmek ve sıkılaştırmak için tasarlanmıştır. Pilates vücudu şekillendirmek için harika bir yoldur.

  • Stres seviyeleri azalır.

Rahatlatır ve nefes alış verişinizi düzenler. Stresi azaltır.

  • Vücut daha esnek hale gelir.

Pilates kas esnekliğini ve gücünü artırır. Kaslar güçlendikçe hareket kabiliyeti artar. Pilates egzersizlerinin aletlerle yapılması esnekliği artırır.

  • Vücut tüm hastalıklardan arınır.

Aletli pilates kamburluğu düzeltmek için harika bir yoldur. Pilates sırt kaslarını güçlendirir, bu da kişinin daha dik durmasına yardımcı olur.

  • Çalışmayan kasları güçlendirmek için egzersizler yapılacaktır.

Enstrümantal Pilates, ulaşılması zor olabilecek kasları hedeflemenizi sağlar. Bu şekilde, çalışmayan kaslar eğitilir ve güçlendirilir.

  • Metabolizmayı artırır

Pilates metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakar. Böylece kişi daha fazla kalori yakacaktır. Pilates kilo vermenin en iyi yollarından biridir.

Pilates, vücudunuzun belirli bölgelerini inceltmenize yardımcı olmak için kullanılabilir. Karın ve bacaklar zayıflamanın en görünür olduğu bölgelerdir.

Pilates Ekipmanı Nedir?

Pilates esnekliği artıran, kasları güçlendiren ve omurga duruşunu düzelten bir egzersiz şeklidir. Sağlam bir kas sistemi oluşturmaya yardımcı olur. Sadece bir kas grubu üzerinde çalışabilir veya dikkatinizi belirli bir bölgeye odaklayabilirsiniz.

Pilates, kilo vermeye çalışan insanlar için iyi bir seçenek olabilir. Pilates metabolizmayı geliştirmeye ve vücut yağını azaltmaya yardımcı olur. Düzenli egzersiz ve iyi bir diyet kilo vermeye yardımcı olabilir. Düzenli egzersiz yapmak ve fazla kalorileri korumak çok önemlidir.

Pilates belinizi, bacaklarınızı ve karnınızı inceltmeye yardımcı olabilir. Düzenli olarak pilates yaparsanız, gözle görülür sonuçlar elde edersiniz. Pilates kasları çalıştırır ve kilo kaybını destekler. Pilates kilo vermenize yardımcı olur ve ayrıca vücudunuzu sıkılaştırabilir.

Aletli pilates nedir?

Bu, bir reformer kullanılarak yapılan bir egzersizdir. Kasları çalıştıran çeşitli hareketlerdir. Pilates duruşu, esnekliği ve sıkılığı geliştirmek için harikadır.

Pilates birçok hastalığın önlenmesinde etkilidir. Kalp hastalığı ve omurga bozuklukları da dahil olmak üzere birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olabilir. Pilates birçok farklı araçla mümkündür. Pilates reformer, cadillac sandalye ve barrel kullanılarak yapılabilir.

Pilatesin kullandığı aletler nelerdir?

Pilates kasları çalıştırmak için aletler kullanır. Pilatesin vücut üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Pilates için aşağıdaki aletleri kullanın.

Reformer, Pilates’te kullanılan en popüler araçtır. Egzersizler yatar veya ayakta durur pozisyonda yapılabilir. Bu egzersiz ulaşılması zor kasları hedeflemek için kullanılabilir.

Diğer Pilates aletlerini kullanmakta zorlananlar Cadillac’ı tercih ediyor. Cadillac’ı kullanarak hareketlerin yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Sandalye de bir Pilates ekipmanıdır. Sandalyeyi kaslarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Bir sandalyenin fıçısını andırır. Omurga duruşunu düzeltir. Farklı kasları kullanır.

Ayrıca bakınız:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır? Bu sorular sıkça tartışılmaktadır. Antreman.NET olarak…

12 Haziran 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir sporcu olmak veya vücutlarını şekillendirmek…

12 Haziran 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece egzersiz yaparak veya iyi beslenerek daha sıkı ve…

12 Haziran 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş egzersiz programları oluşturması ve bunları…

12 Haziran 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcular öğünlerini sağlıklı karbonhidratlar ve proteinler üzerine kurmalıdır. Kırmızı et, kümes hayvanları, hindi ve…

11 Haziran 2023

Yüzme Ne Kadar Kalori Yaktırır? Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu? Düzenli Yüzmenin Faydaları

Hızlı Kalori Yakmak İçin İdeal Spor! Yüzme kaç kalori yaktırır? Her insanın kalori alımı yaşa, cinsiyete ve yaşam tarzına bağlı…

11 Haziran 2023